To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Ciąg dalszy nastąpił! - głosowanie do 20.06, 22.00

Matrim - 9 Czerwca 2010, 10:29

baranek, przy dziesiątym głosującym było 30 głosów. Teraz przy 11 jest 33. Tylko dlatego zauważyłem przybycie trzech głosów ;) Aż takiej dobrej pamięci nie mam ;)
baranek - 9 Czerwca 2010, 10:31

no tak, nie każdy musi być sprytny :oops:
Matrim - 9 Czerwca 2010, 10:44

baranek, oh, nie kokietuj ;P:
Zagubiony - 9 Czerwca 2010, 11:49

Matrim napisał/a
Tylko wiesz, nie za dużo takich teorii, bo to grozi oderwaniem od rzeczywistości ;)


Moja ksywka do czegoś zobowiązuje :P . I bynajmniej nie wzięła się z jakiegoś tam serialu - jest starsza.

A co do trzech głosów NN-a, to wydaje mi się, że to były: "Zmartvychpowstały", "Chomikator..." i "Opowieść z dawna oczekiwana", ale powtórzę - pewien nie jestem.

xan4 - 9 Czerwca 2010, 12:58

1. Tylko to, co chcą - nie załapałem o co chodzi.

2. Zmartvychpowstały - załapałem bo jakbym nie mógł załapać, ale sztampą mi poleciało, musiało być całkiem inaczej niż Martva napisała i było, tyle.

3. I żyli długo i szczęśliwie - załapałem, fajnie napisane, dobrze się czyta, mam jedynie obiekcje do tematu, znowu mi trochę sztampą pojechało, ale zobaczymy co z punktem.

4. Chomikator: Świt małego boga - znowu załapałem, nie jest źle, i znowu jak powyżej, dobrze napisane, czyta się, tylko nie wiem czemu chomik, bo shenra?

5. Cierpienia martwego Wertera - podobało mi się, jak na razie najlepsze, coś innego, szczypta nastroju też się do tego przyłożyła, kandydat do punktu.

6. To już nie jest ten sam las, co niegdyś - chciałem napisać dalszy ciąg tej opowieści i dobrze, że mi się nie udało, bo to jest lepsze niż wymyśliłem :) podoba mi się, wprawdzie początek za długo i na siłę, ale zakończenie, mimo, że spodziewane, jest super. Mocny kandydat do punktu.

7. Potem było już tylko ciekawiej... - nie zajarzyłem, kłopoty z myślnikami, chyba z oszczędności i bardzo źle mi się to czytało.

8. Pestka - załapałem, ale nie dla mnie, czyta się, ale tak jakoś przeszło bokiem.

9. Po drugiej stronie oczu - tutaj mamy na odmianę aż za dużo nawiązań, ale mimo wszystko pomysł mi się podoba, taki inny od innych :) .

10. Wyrok - bardzo mi się podobał nastrój opowiadania i styl, ale końcówka mnie rozczarowała.

11. Powieść z dawna oczekiwana - może wstyd się przyznać, ale nie lubię za bardzo pierwowzoru, pomysł ok, ale całość jakaś płaska.

12. Bez dyplomacji - załapałem, ale nie podobało mi się, jałowe trochę.

14. Pętla - j.w.

15. Fantastyka naukowa - fajny pomysł, nawiązania nie zajarzyłem, końcówka tak jakby nie z tej bajki.

16. Nadchodzi zima - nawiązanie mam nadzieję, że załapałem, bardzo mi się podobał nastrój, kandydat do punktu.

17. Krew i Inkaust - chyba zajarzyłem, ale nie dla mnie, takie sobie.

18. Sprawa Janusza W - nawet bardzo fajne nawiązanie, ale całość j.w.

Podsumowując: spodziewałem się chyba czegoś innego, całość w stanach średnich z paroma wybijającymi się szortami. Dużo tego, chyba trochę za dużo.
Tym razem jednym ze znaczących kryteriów, które brałem pod uwagę był temat, bo jak ciąg dalszy nastąpił, to czego? Parę rzeczy nie załapałem i tych nie brałem pod uwagę, paru szortów szortopisarze nie powinni wysyłać.

Kandydaci do punktów: I żyli długo i szczęśliwie, Cierpienia martwego Wertera, To już nie jest ten sam las, co niegdyś, Po drugiej stronie oczu, Nadchodzi zima.

Punkty wędrują do:

1. To już nie jest ten sam las, co niegdyś

2. Nadchodzi zima

3. Po drugiej stronie oczu

edit: poprawki takie sobie :)

Matrim - 9 Czerwca 2010, 13:04

xan4 :bravo za komentarze i zamknięcie pierwszego tuzina :)

Któż chętny na szczęśliwą trzynastkę?

brajt - 9 Czerwca 2010, 13:59

> A co do trzech głosów NN-a, to wydaje mi się, że to były: "Zmartvychpowstały", "Chomikator..." i
> "Opowieść z dawna oczekiwana", ale powtórzę - pewien nie jestem.

Wydaje mi się, że zamiast dla "Powieści..." trzeci głos NNa poszedł dla "Trzech litrów i noża". "Zmartvychpowstały" i "Chomikator" na pewno dostały po głosie. Ale też tego nie ogarniam. :)

shenra - 9 Czerwca 2010, 14:13

Matrim, edycja się powinna nazywać "Spekulacja" :mrgreen: , bo "do czego to nawiązanie?", "czyje te szorty?", "na kogo ten NN zagłosował?" :mrgreen: Joooj.
xan4 - 9 Czerwca 2010, 14:19

shenra, do czego to nawiązanie jest chyba jak najbardziej naturalne. Ja zwykle nie przejmowałem się daną edycją, oceniałem tylko szorty, ale przy takiej edycji, jak mam to zrozumieć jako ciąg dalszy, to muszę przecież wiedzieć czego to jest ciąg dalszy.

I tak ogólnie Martim duże :bravo za temat :)

shenra - 9 Czerwca 2010, 14:30

Nawiązania jak najbardziej, ale ogólnie jakiś taki spekulujący nastrój towarzyszy tej edycji. ;P:
xan4 - 9 Czerwca 2010, 14:44

Tutaj się z Tobą zgodzę :)
Dawno nie było tak, że przy 12 głosujących, było już 5 stron tematu zapisane. Przyszła nowa krew, co z drugiej strony mnie bardzo cieszy. Musimy rozwijać nasz szortowy wątek :D

brajt - 9 Czerwca 2010, 14:45

Może dlatego, że jest paru debiutantów, a debiutant wiadomo, zwraca większą uwagę na pierdółki, bo są dla niego nowością. Ale jak przeglądam poprzednie edycje, to też widzę nie tyle spekulacje, co nawet awantury. ;)
shenra - 9 Czerwca 2010, 14:47

brajt, a Ty to w szortach chyba zamieszkałeś. :roll:

xan4 napisał/a
Musimy rozwijać nasz szortowy wątek
Ba! Będę za nim tęsknić.
Matrim - 9 Czerwca 2010, 14:50

shenra, spekulacje jeszcze ujdą - jak pojawią się teorie spiskowe, w stylu "ten NN to agent moskiewski", albo "kto głosuje na szorta X, ten jest wrogiem szortów!" to będę się martwił ;)

xan4, nie chwalmy dnia przed zachodem :)

dalambert - 9 Czerwca 2010, 14:52

Matrim, pokąd nikt nie sugeruje obecności agentów Przewodasa na Forum to wszystko gra :mrgreen:
shenra - 9 Czerwca 2010, 14:53

dalambert, wypluj te słowa.

Matrim napisał/a
albo kto głosuje na szorta X, ten jest wrogiem szortów!
To już przerabialiśmy kilka edycji temu :mrgreen: Bądź spokojny.
dalambert - 9 Czerwca 2010, 14:53

Tfuuuuu
shenra - 9 Czerwca 2010, 14:54

dalambert napisał/a
Tfuuuuu
:bravo :bravo :bravo :!:
Matrim - 9 Czerwca 2010, 15:01

shenra napisał/a
To już przerabialiśmy kilka edycji temu :mrgreen:


Były ofiary? :)

dalambert, za okno :!: Albo przynajmniej w niemalowane no ;)

brajt - 9 Czerwca 2010, 15:02

shenra, już się wymeldowuję, byś była hepi. :)
shenra - 9 Czerwca 2010, 15:05

brajt napisał/a
byś była hepi.
Oj tam, to zabawne jest. :mrgreen:
brajt - 9 Czerwca 2010, 16:54

Póki co mam do nadrobienia lekturę dwóch stron szortowych wątków, to mi jakiś miesiąc zajmie. ;)
terebka - 9 Czerwca 2010, 23:00

Było tyle postów nie pisać, brajt. Byłbyś Gollum, byłoby was dwóch do czytania, a tak cierp Tomie Bombadilu ;P:
shenra - 9 Czerwca 2010, 23:19

terebka, głosowałeś? :mrgreen:
terebka - 9 Czerwca 2010, 23:44

Już prawie, shenra. O, tyle mi brakuje do zagłosowania <pokazuje, ile> :D
shenra - 9 Czerwca 2010, 23:48

<aaaaa, tyle> :bravo No to dawaj.
terebka - 9 Czerwca 2010, 23:51

Mamusia by nie urodziła lebiegi. Dam radę 8)
Matrim - 9 Czerwca 2010, 23:51

terebka, bo ktoś ci trzynastkę zakosi ;)
shenra - 9 Czerwca 2010, 23:57

Matrim, mundrze gadasz.
terebka - 10 Czerwca 2010, 00:15

16. Nadchodzi zima

Trochę zbyt mało fabuły jak na mój gust. Choć historia piękna i nie pogardziłbym krwistą, znaczy treściwą kontynuacją.

17. Krew i Inkaust

Może poprostu jestem zmęczony, ale nie zatrybiłem.

18. Sprawa Janusza W.

Też nie będzie punktu. Troszkę przegadane, jak na tak krótki tekst.


Wnimanje!
Punktują:
I żyli długo i szczęśliwie
Chomikator: Świt małego boga - hit numeru :bravo
Cierpienia martwego Wertera
Po drugiej stronie oczu
Pętla
Fantastyka naukowa - vice hit numeru :wink: :bravo

W przeważającej większości zdecydowały walory techniczne. Brany pod uwagę był również degustibus komentującego, ale tutaj wymogi spełniły jedynie dwa opka i oba otrzymały punkt.

Edit. Znaczy po punkcie :wink:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group