To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Heroina - głosowanie do 7 września 2009

ivaine - 2 Wrzeœśnia 2009, 23:09

Przeczytałam i przetrawiłam, wybaczcie, ale z powodu okropnego lenistwa nie pokuszę się o obszerną ocenę szortów :D . Mini szorty w ogóle mi nie przypadły do gustu, wg mnie nie powinny się nazywać szortami tylko skąpą bielizną... chociaż skąpe wdzianko też ma w końcu swój urok :) . Punktuję:
Cień wspomnień - klimatyczne, przyjemnie się czyta, ciekawe podejście do tematu
Mas'A'Cra - zabawne, z przymrużeniem oka, sympatyczne
Smok - pomimo wpadek językowych zaciekawiło mnie, dało do myślenia i wyróżniło się spośród reszty.
Reszta tekstów jakoś mnie nie przekonała. To tyle.

baranek - 3 Wrzeœśnia 2009, 07:45

ivaine, dziękuję za głosy. i za skąpe komentarze. ;P:
Martva - 3 Wrzeœśnia 2009, 10:09

26 głosujących tylko? No wiecie? Co by shenra powiedziała?
Ozzborn - 3 Wrzeœśnia 2009, 10:16

Martva napisał/a
Co by shenra powiedziała?

Ciężko wyczuć, ale na pewno zajęło by jej to wiele postów :wink:
Ja zagłosuję dopiero jak zrecenzuję, w innym wypadku nie będzie mi się już chciało pisać recenzji :P

baranek - 3 Wrzeœśnia 2009, 11:07

jeszcze cztery dni. pewnie tak jak ostatnio, wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku ostatnich godzin.

Martva, głosowałaś?

xan4 - 3 Wrzeœśnia 2009, 11:09

Ludzie już chyba powrócili z wakacji, więc faktycznie czas aby wzięli się do roboty (czyli czytania i oceniania).

GLOSOWAĆ LUDZISKA :!: :!: :!:

Martva - 3 Wrzeœśnia 2009, 11:12

baranek, zagłosuje na pewno, nie martv się :) Mam podobnie jak Ozzborn :)
Witchma - 3 Wrzeœśnia 2009, 13:51

Ech... jakoś kiepsko idzie to głosowanie. Nawet NNy się lenią.
Chal-Chenet - 3 Wrzeœśnia 2009, 14:07

Jak to kiepsko? Wszystkich głosów: 65.
;P:

teddy - 3 Wrzeœśnia 2009, 17:38

Udało mi się przeczytać wszystkie, chociaż nie lubię fantasy :wink:

Biała dama - dobre bo krótkie, ale za mało na punkt
Cień wspomnień - łzawe
Gazowy gigant - lekko obrzydliwe. Zdecydowanie nie
Heroina i drzewa - podobało mi się.PUNKT
Heroina kontra Predator - zabawne, ale zupełnie nie moja bajka
MAS'A'Cra - dobre, zdecydowany PUNKT
Naprzeciw całemu światu - nie spodobało mi się
Smok - bajkowe kolory, przypomniało mi się dzieciństwo. Dlatego PUNKT
System - jednak nie
Świetlista droga - nie
Umowa - też nie
Wykopki - zastanawiałem się, ale zabrakło punktów

Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem :D

baranek - 3 Wrzeœśnia 2009, 17:41

teddy, dziękuję za głosy. i za przełamanie niechęci do fantasy.
Martva - 3 Wrzeœśnia 2009, 17:53

teddy, zgubiłeś Inną bajkę i Narodziny Ateny :)
teddy - 3 Wrzeœśnia 2009, 18:32

Dzięki Martva, masz rację :oops:
Wszystko przez mojego syna, który mnie odganiał od komputera. Inna Bajka i Narodziny Ateny były na nie, chociaż Narodziny mnie lekko rozbawiły :D

Anonymous - 3 Wrzeœśnia 2009, 20:10

Inna Bajka jedynie na punkt. Chyba nie dla mnie te szorty. Mas'A'cra w sumie sympatycznie, ale na punkt to za mało.
baranek - 3 Wrzeœśnia 2009, 20:21

Miria, dzięki za głosowanie.
baranek - 4 Wrzeœśnia 2009, 07:31

zostały trzy dni. tak po osiem głosowań dziennie i będzie git. no ludzie, zbierzta się, bo dubla nie będzie.
baranek - 4 Wrzeœśnia 2009, 21:58

nie chce mi się nawet komentować. odchodzę spać. zdruzgotany.
Martva - 4 Wrzeœśnia 2009, 22:04

Na pewno się zmobilizują w weekend, na ostatnią chwilę.
Szenute - 4 Wrzeœśnia 2009, 22:05

Hmmm szorciki wyglądają ciekawie, w weekend spróbuję poczytać ;-)
Lynx - 5 Wrzeœśnia 2009, 23:36

Cień wspomnień- bo poezją pachnie na kilometr;
Wykopki- chi, chi, chi- archeolog zawsze powinien uważać, bo nigdy nie wie do czego może się dokopać. :wink:
Smok- wysoka cena uczuć.

Sandman, Chal,
Heroina- to nie tylko prochy, to także bohaterka.
Białą damą kiedyś nazywano herę w Gdańsku, to było co prawda ponad 20 lat temu...
Nie każdy kierownik zna wszystkich podwładnych z gęby. Czasami tylko z nazwiska albo i pseudonimu- a raporty odbiera mailem.

J.Tanar - 6 Wrzeœśnia 2009, 00:01

Wyniki oglądnę dopiero za tydzień, bo znikam w gęstych lasach bez internetu, ale postanowiłem jednak zagłosować. W ramach oswajania z forum.

Mas'A'Cra - dla mnie najlepsze w zestawieniu, forma i treść dobrze się komponują, "mocny" punkt;
dalej miałem problem, ostatecznie:
Wykopki - praktyki studenckie w wersji fantasy, sympatyczne, chociaż zakończenie nieszczególne,
Narodziny Ateny (znów) - w zasadzie za to, że dobrze się czytało, zakończenie też trochę rozczarowuje.

Długo się zastanawiałem nad punktem dla poważnej realizacji tematu, i pewnie byłby to Cień wspomnień - ciekawy pomysł, czytelny przekaz, klimatyczny klimat, tylko mimo kilkukrotnego czytania nie potrafiłem przekonać się do logiki przedstawianych zdarzeń, w zasadzie od początku do końca wydają mi się zbyt mocno "naciągane".

Agi - 6 Wrzeœśnia 2009, 00:25

Lynx, J.Tanar, dziękuję za głosy.
baranek się ucieszy :D Trzydziestka wzięta, komu 31 :?:

Ozzborn - 6 Wrzeœśnia 2009, 01:36

Jak się okazuje, będę miał ograniczony dostęp do kompa od jutra. Zagłosuję na pewno, z recenzjami moze być różnie :?
baranek - 6 Wrzeœśnia 2009, 07:55

ucieszyłem się :D ja również dziękuję. głosującym za głosowanie, Agi za wsparcie.

Lynx, nie tylko w Gdańsku. ale fakt, w latach osiemdziesiątych.
http://www.youtube.com/watch?v=pxFmwwov_B4

Martva - 6 Wrzeœśnia 2009, 12:32

Biała Dama - Przyszła do mnie nie wiem skąd, zawróciła w głowie tak dokładnie... w założeniu krótkie, a mocne, ale te fantastyczne elementy wciśnięte na siłę. I zgrzytają.
Cień wspomnień - emo trochę. I też nie do końca rozumiem ideę szpiega którego nikt nie widzi i nie pamięta. Poza tym ładne, dobrze napisane, podoba mi się.
Gazowy gigant - człowiek się uśmiecha na końcu, ale to jest uśmiech zażenowania, a nie rozbawienia. Sugeruję autorowi więcej Pratchetta, mniej 'Świata według Bundych' ;P: Bo jest w tym pewien potencjał, tylko parodia nie musi id razu być niesmaczna ;)
Heroina i drzewa - się mi podoba, z pomysłem, napisane fajnie, punkt :)
Heroina kontra Predator - jakoś do mnie nie trafiło.
Inna bajka - mam mieszane uczucia, język nie do końca, z interpunkcją coś by się dało poprawić, ale treściowo urocze. Aśtam. Punkt :)
Mas’A’Cra - zupełnie nieLobbystyczne podejście, ale trudno :) Tak właśnie powinna wyglądać 'fantastyka na wesoło'. Język w porządku, treść w porządku, puenta jak trza, całość radość człowiekowi sprawia, punkt.
Naprzeciw całemu światu - emo na maksa. Mam jednakowoż skłonność do małych smoków, wszystko przez Muminki.
Narodziny Ateny (znów) - niby fajne, ładne połączenie mitów i fantasy, ale obawiam się że nie do końca łapię zamysł autora. Plus za język.
Smok - cóż, jakby to powiedzieć. Skojarzenia z Dukajem mam. To dlatego że jak czytam Dukaja, to też nijak nie rozumiem o co chodzi, ale nie martv się, autorze, bo to znaczy że ja jestem zbyt płytka ;) Gdyby nie to że nie do końca wiem co jest czym, bo to trochę pogmatwane, to bardziej by mi się podobało, lubię odrobinę poezji w prozie.
System - język w porządku, treść do mnie nie trafiła, nie lubię esefu :) Za to pointa ładna :)
Świetlista droga - ciekawy pomysł, chociaż nijak z tematem nie związany, trzeba było doczytać ;P:
Umowa - pomysł strasznie ograny i pomalowany nowymi farbkami. Przeczytać się dało, ale obawiam się że szybko zapomnę.
Wykopki - język w porządku, pomysł ciekawy, tylko ta nagroda... Au.

Ogólnie całkiem wysoki poziom, nie było nic żenująco słabego, z błędami etc.

Pucek - 6 Wrzeœśnia 2009, 12:35

Cień wspomnień - heroina tragiczna, melodramat jak cholera. Nastrojowe, czyta się płynnie, się zapamiętało od początku. Punkt
Mas'ACra - heroina taka bardziej życiowa, z problemami... Podobało mi się od pierwszego przeczytania i uśmiania się. Punkt
Wykopki - wreszcie heroina zwycięska.Zabawne i klimat wykopków znajomy. Zatem może po kumotersku tez punkt.

Chętnie dałabym czwarty punkt "Białej damie". Za sens.

Chal-Chenet - 6 Wrzeœśnia 2009, 12:58

Lynx napisał/a
Heroina- to nie tylko prochy, to także bohaterka.

Wiem. Z tym, że tutaj akurat z miejsca skojarzyło mi się z narkotykiem. Pod nazwą "Biała Dama" znam z kolei tylko i wyłącznie amfetaminę, nie wiem, może gdzie indziej jest tak też nazywana heroina. Nie znam się na slangu innych części Polski, korzystam z własnego doświadczenia.
Cóż, mnie się nie podobało, innym tak. I oni punktowali. ;)

dalambert - 6 Wrzeœśnia 2009, 13:11

Martva napisał/a
I też nie do końca rozumiem ideę szpiega którego nikt nie widzi i nie pamięta.

To akurat wydaje mi się sensowne. Szpieg szpieguje - nikt go nie czuje :wink:
Ważne co by raporty sensowne pisał i do centrali słał, a pisanego się nie zapomina. Szkoda, ze autor tej możliwości działania, szpiegówki równie strasznej co tragicznej, nie zauważył ;P:
To taka uwaga na marginesie :mrgreen:

Martva - 6 Wrzeœśnia 2009, 13:33

dalambert napisał/a
a pisanego się nie zapomina


Gdyby tam było jednym słowem zasugerowane coś o pisaniu i niezapominaniu pisma, to może bym nawet dała punkt :) ale tak się wydało nielogiczne, przynajmniej mnie.

dalambert - 6 Wrzeœśnia 2009, 13:38

Martva, a no autor nie rozwinął :!: , a wyobraź sobie możliwoć wielokrotnego podbierania wynagrodzenia z centrali, bo nikt nie pamięta, ze dostała.
Nocowania w luksusowych karczmach za frajer bo nie pamiętają, że była, no i te wszystkie wyżerki za frico bo kelner zapomniał komu obiad podał :wink:
Ech, a tu tylko o miłości nie spełnionej i du.. szy zbolałej :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group