To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - I Want Out

Adon - 15 Stycznia 2010, 12:37

Jeszcze raz, bo widzę, że się nie rozumiemy. Po prostu jestem za tym, żeby książki można było pożyczać ale nie na jakichś śmiesznych warunkach typu - wszyscy inni muszą kupować, ale ja, że jestem biedny, mogę pożyczać.
Fidel-F2 - 15 Stycznia 2010, 12:39

kto będzie te warunki określał, w jaki sposób będzie się je egzekwowało i kto to będzie robił oraz jakie kary będą przewidziane za łamanie tych zasad?
Kruk Siwy - 15 Stycznia 2010, 12:40

Tak to właśnie wymyślono. Żeby biedni nie byli także głupi i nieoczytani. Może naiwnie ale jak ktoś nawet biedny zaszczepi proceder czytania swoim dzieciom to... no w końcu one już biedne być nie muszą.
Adon - 15 Stycznia 2010, 12:41

Otóż to, Fildelu. Stąd mówiłem, że takie warunkowanie nie doprowadziłoby do niczego dobrego.
Fidel-F2 - 15 Stycznia 2010, 12:42

znaczy cała ta dyskusja to pierniczenie o szopenie bez krzty sensu, szczęśliwie doszliśmy do wspólnego wniosku
illianna - 15 Stycznia 2010, 12:53

Fidel-F2 napisał/a
znaczy cała ta dyskusja to pierniczenie o szopenie bez krzty sensu, szczęśliwie doszliśmy do wspólnego wniosku
o to to :bravo
SithLady - 4 Lutego 2010, 18:30

Khorne_S napisał/a
Nie...to Bez Komentarza ;P:

Terebka myślę że można pożyczać jak np kniga dawno nie była wydawana i pożyczenie jej jest jedyną możliwością na przestudiowanie.No pożyczać mym zdaniem można gdy kogoś nie stać na zakup danej pozycji(np Gwiezdne Wojny to ponad 35 tomów więc potencjalny zakup to wydatek z rzędu 500 zł jeśli jeszcze wszystkie są do dostania).


Chyba raczej ponad 100 tomów (plus komiksy)

Lynx - 4 Lutego 2010, 20:09

A jeśli kupię książkę i dam ją komuś w prezencie? To ten ktoś też winien dywidendę autorowi/wydawnictwu/właścicielowi licencji? Bo przecież jest drugim właścicielem... Poza tym pożyczam, pożyczałam i będę pożyczać. W obie strony. Dla i od siebie. Bo inaczej wielu książek bym nie przeczytała. Był czas, że kupowałam miesięcznie po kilka książek. Był czas, kiedy nie mogłam sobie pozwolić na zakup nawet jednej książki rocznie. Teraz też nie mogę sobie pozwolić na zakup wielu z książek jakie bym chciała mieć. Więc właśnie dlatego jestem za pożyczalstwem.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group