To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Agi - 8 Stycznia 2007, 19:09

Owszem, oglądałam - piękne krajrobrazy i wiele innych smakowitych kąsków. Wrzuciłam ją do "ulubionych"
hijo - 8 Stycznia 2007, 19:41

poszukałem trochęna tej stronce i to mnie powaliło: http://thrillingwonder.bl...rch?label=boats
hjeniu - 8 Stycznia 2007, 19:55

Ech, stunnigować Pako za pomcą takiego silniczka :idea: :twisted:
Pako - 8 Stycznia 2007, 20:26

A bym pobrykał ^_^ Tylko nie wiem, czy taka masa by mnie satysfakcjonowała. Chudy jestem, trzeba przytyć, ale bez przesady :mrgreen:
hijo - 8 Stycznia 2007, 20:57

Pako, tobie by wystaczyła masa kilku nakrętek na pokrywę zaworów w takim silniczku :D
Dunadan - 8 Stycznia 2007, 21:10

heh, silniczek niezły, fakt :-D w ogóle pooglądałem sobie te stateczki... :shock: czego to ludzie nie wymyślą...
hijo - 8 Stycznia 2007, 21:18

Ten Supertankowiec robi olbrzymie wrażenie, nie sądzisz?
Dunadan - 8 Stycznia 2007, 21:34

nie miałem pojęcia że takie cuda pływają po wodach Ziemi... eh, zalety internetu :D
hijo - 8 Stycznia 2007, 21:51

mnie wystarczyło jak przepływaliśmy łupinką o dugości 8,25m obok tzw choinkowca* w nocy.
* choinkowce- staki powyżej 200metrów (o ile pamięć mnie nie zawodzi) muszą być oświetlone białymi światłami burtowymi na całej długości.

Nexus - 8 Stycznia 2007, 22:48

Dun, jakie szkło? Robiłem swoim Canonem IS S2. Żadnych specjalnych adapterów i nakładek.
Dunadan - 8 Stycznia 2007, 22:49

ma ciekawy bokeh - taka delikatniejsza wersja lustra :D
hijo - 8 Stycznia 2007, 22:53

Nexus, też mam takie coś:)
Nexus - 8 Stycznia 2007, 23:05

Dun, bokeh?
hijo, no niestety ma swoje zady i walety. Ale filmiki kręci klasa :) Brakuje mi zoomu.
Niestety telekonwerter kosztuje trochę, a jakość nie przystaje. Dlatego chcę przesiąść się na lustrzankę.

hijo - 8 Stycznia 2007, 23:11

Nexus, zupełnie się z tobą zgadzam, ale mi na razie nie jest potrzebne nic lepszego, dopóki nie nauczę sięrobić porządnych zdjęć, potem może (jak będzie mnie stać) to się na lustrzankę przesiądę.
Nexus - 8 Stycznia 2007, 23:44

Jasne jak słońce :) Dlatego lustrzanka jest planowana za pół roku :D
Pstrykałem wcześniej Zenitem TTL, a później Canonem EOS 3000 (tym raczej odpustowo). Teraz chcę się skupić na lotnictwie (i może przyrodzie) :)

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 00:03

Bokeh czyli sposób w jaki obiekty oddaje nieostrości... jak to jest ważne przedstawią może poniższe zdjęcia:
http://img430.imageshack....azdki001ui3.jpg
http://img394.imageshack....missfreauz3.jpg
http://upload.wikimedia.o...-Obwarzanki.jpg
Zasadniczo wszystkie trzy zdjęcia pokazują bardzo zły bokeh :D bo bokeh ma być rozmyty i niewyraźny, tak aby nie odwracał uwagi od głównego obiektu... to ma być tło. Pierwszy bokeh tworzony przez Wołnę i Industara, drugi zdaje się Sigmę 18-55, trzeci przez obiektyw lustrzany.

Nexus a jakie szkło masz zamiar dokupić co cyfrówki?

Nexus - 9 Stycznia 2007, 00:22

Dun, właśnie się czegoś nowego dowiedziałem :) Nie znałem tego pojęcia.
Jakie szkło? Jeszcze nie wiem. Ale coś z dobrym zoomem. Byle nie za 30 tys., bo i takie widziałem :)

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 00:28

Dobry zoom? jeśli chodzi o tele to najlepszy chyba Tamron 200-500... no, ale nówka ok 3,5tys. a jak nie tele to chyba najlepiej będzie dla ciebie Nikor 18-200 VR - OK 3tys.
Co do bokeha to ja też do niedawna nie wiedziałem co to znaczy... ot, człowiek się ciągle uczy ;-) ( swoją drogą porąbana nazwa, z tego co słyszałem pochodzi z japońskiego :shock: )
Co do tych 30tys. - masz na myśli Sigmę 300-800? :mrgreen:

Nexus - 9 Stycznia 2007, 01:13

Taa... Sigma 300-800 :mrgreen:
18-200... mało trochę. S2 ma 432mm (12x). Tamron 200-500 brzmi całkiem, całkiem.
Pomyślę i pokombinuję :)

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 01:21

No to KIT+Tamron zostaje;) może być ew. 75-300VR ale nie wiem ile kosztuje i jak się sprawdza bom nie Nikoniarz :)
Tak czy siak - miłych zakupów! i ślęczenia godzinami nad dokonaniem wyboru :mrgreen:

A 432mm daje ~8,5x ;-) z tymi zoomami w przypadku kompaktów to jest porąbana sprawa - tam zoom podawany jest jako iloraz najdłuższej i najkrótszej ogniskowej. Czyli po przeliczeniu wychodzi że S2 to zoom w stylu 36-432mm :shock: Ale mając zestaw KIT+Tamron200-500 masz jakby zoom 28x :mrgreen: ( od 18mm do 500 )
Natomiast jak chcesz podać 'przybliżenie', jak w lornetkach - dzielisz na 50. Czyli przy ogniskowej 500mm masz 'lornetkowe powiększenie' 10x

Nexus - 9 Stycznia 2007, 01:35

Dun
Cytat
Czyli po przeliczeniu wychodzi że S2 to zoom w stylu 36-432mm :shock:


No i trafiłeś :)
Tutaj masz info:
http://www.dpreview.com/r.../canon_s2is.asp

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 15:38

A ja dziś miałem kolejną małą wyprawę.
Dwa dni temu Roni napisał do mnie maila że w okolicy widziano Puszczyka mszarnego albo uralskiego - sowa widziana była przez zwykłych ludzi którzy widzieli dużą, szarą sowę... dziś więc mieliśmy z Ronim sprawdzić pewien rejon i potwierdzić obserwację. Pogoda oczywiście okropna - co chwila padało, nie mówiąc o warstwie chmur grubej jak warstwa tłuszczowa morsa :-/
Zanim pojechaliśmy w miejsce gdzie puszczyk występuję, Roni powiedział że chciałby na chwilę skoczyć na okoliczne pola, żeby sprawdzić czy czegoś ciekawego nie ma. Na pierwszym nie było nic, pojechaliśmy więc na byłe torfowisko ( obecnie wyekslpoatowane ) - też nie było nic poza... poza jakimś ptakiem siedzącym na szczycie słupa :mrgreen: Była to Sowa jarzębata [Surnia ulula] - przez lunetę widać ja było idealnie! naprawdę piękny ptak, pióra ma takie jak jastrząb :shock: Postanowiłem zrobić zdjęcia... ekhem, raczej znów dokumentacyjne :-(
1.

2.

3.

To są prawie 100% cropy :-/ po kliknięciu jednak trochę się powiększy.

No a potem pojechaliśmy we właściwe miejsce gdzie spędziliśmy na oglądaniu niewielkiego pola i okolicznych drzew chyba z godzinę, jak nie więcej... nie było nic :mrgreen: Rozmawialiśmy z rolnikiem który widział ów puszczyka mszarnego - widział go znów wczoraj. Niestety my szczęścia nie mieliśmy :-( Może innym razem.
Na koniec skoczyliśmy na wysypisko śmieci - miejsce setek mew ( które już odleciały ) zastąpiły setki wron a pomiędzy nimi kruków. Niestety kruki były bardzo płochliwe a i pogoda się jeszcze pogorszyła, więc można było porobić tylko 'artystyczne' wizje:

Ganialiśmy jeszcze przez chwilę stadko czeczotek w poszukiwaniu cz. arktycznych ale zaczęło lać na całego więc się zwinęliśmy.

Jak widać nie każda wyprawa musi być super udana. Choć dziś zobaczyłem piękny i rzadki w Polsce gatunek :-)

Godzilla - 9 Stycznia 2007, 15:48

Niepłochliwy kruk występuje w Dolinie Kościeliskiej i doprasza się jedzenia od turystów. Bardzo fotogeniczny.
Kruk Siwy - 9 Stycznia 2007, 16:10

Fajna ksywa: Niepłochliwy Kruk. Jakiś brat w humorze i rozumku. Ja się dopraszam paluszków (słonych).
Godzilla - 9 Stycznia 2007, 16:14

:lol:
Dunadan - 9 Stycznia 2007, 16:15

Paluszków nie mam Kruku, niestety :-/
A co do tego kruka to ciekawa sprawa :-) Ja jeszcze nie spotkałem niepłochliwego kruka. Ale już mam plan jak jakiegoś upolować :twisted: Tylko potrzebuję maski maskującej... ma ktoś może jakąś?

Godzilla - 9 Stycznia 2007, 16:21

Tamten egzemplarz najwyraźniej przekonał się, że turyści to pożyteczne stworzenia. Zrobiliśmy mu parę zdjęć, całkiem blisko pozwalał podejść. No ale jak w Kościeliskiej mieszka, musiał się przyzwyczaić do ludzi.
Dunadan - 9 Stycznia 2007, 16:39

Ale ja to bym nie chciał jego dziobem przez przypadek oberwać :shock: Kruki mogą ukatrupić nawet małą sarenkę. Ale to się zdarza bardzo rzadko ( w sumie to nawet do końca nie wiem czy to prawda... ale zająca spokojnie dałby radę upolować )
Tomcich - 9 Stycznia 2007, 19:25

"Rozdziobią nas kruki, wrony" :shock: Sorry, tak mi się skojarzyło. :mrgreen: Fajne foty Dun :bravo
Nexus - 9 Stycznia 2007, 20:48

Dun, powinieneś się zgadać z moim bratem :mrgreen:
Robił kiedyś badania wypluwek (czy też pomagał w tych badaniach :roll: ). Podobnie jak i nietoperzy i stanowisk bociana czarnego w Puszczy Kozienickiej.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group