To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

NURS - 19 Listopada 2007, 12:52

Kjuku, sporo bedzie. To ok 700tyś znaków, mam nadzieję, ze FS tego nie zechce ciąć...
Tequilla - 19 Listopada 2007, 13:09

Ciąć? Chca nam inwalidów porobić z bohaterów? Zresztą tacy herosi chyba się nie dadzą ot tak sobie ściąć :D
Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 13:15

Ale mogą uciąć nam puentę. W końcu kniaź Dreptak rulez...

700 tys.? To raczej w górnych stanach możlwości. To już grozi podziałem na dwa tomy.

Tequilla - 19 Listopada 2007, 13:25

A niech będą i dwa tomy, ale wydane równoczesnie. A ten, któy miałby być drugi byłby trzeci.
Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 13:27

Tequilla, marzyciel fantasta. Fabryka wydaje tomy w odstępach parotygodniowych. Sprawdź: Niech żyje Polska Hurra! ,AD XIII albo książkę Olgi Gromyko...
MrMorgenstern - 19 Listopada 2007, 13:41

Patrzajta no na tych Ałtorów! Dostali się i jeszcze im źle, że Fabryka chce ulepszyć postacie! Toć bez oka bohater to sam miodzio! A jak o 20% obetną, to przeca heros bez nogi jeszcze lepszy! Wiecie, jak się za nim oglądać będą? :lol:
Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 13:42

Jak za trupą komediantów, albo Cohenem Barbarzyńcą.
CezaryF - 19 Listopada 2007, 16:06

MrMorgenstern napisał:

Cytat
Patrzajta no na tych Ałtorów! Dostali się i jeszcze im źle, że Fabryka chce ulepszyć postacie!


Dziwisz się? To ja genialny Ałtor i Tfurca tworzę równie genialną postać i ktoś ma się wtrącać?
Zmieniać moje wspaniałe słowa? A kysz... przepadnij demonie z takimi pomysłami. :mrgreen:

Ewentualnie zgodzę się na obcięcie włosów :lol:

Gustaw G.Garuga - 19 Listopada 2007, 20:50

Już kiedyś to pisałem, ale powtórzę - tom powinien być jak Conan, napakowany :mrgreen: Zresztą jakie cuda można wyprawiać z czcionką, interlinią itp....
Anko - 19 Listopada 2007, 21:41

NURS napisał/a
Tom pierwszy ma być wizytówką serii, więc sito było bardzo ostre i redakcja będzie też ciaosała równo.
To będzie bolało, ale Conanowi ból nie straszny, zaraz odpłaci po dziesięciokroć ciosem vorpala dwuręcznego... :twisted:

Ale aż mi szczena opadła - ja i przejście przez ostre sito? Sama siebie zaskakuję, jaka ja jestem <tu następuje "shameless self-promotion" wycięte przez czujnego redaktora>. :mrgreen:

Gustaw G.Garuga napisał/a
Zresztą jakie cuda można wyprawiać z czcionką, interlinią itp....
Byłaby to dobra okazja, żeby Fabryka spróbowała wydać coś czcionką dla ludzi zwykłych, a nie poszkodowanych przez los na wzroku (czcionka FS jest wielgaśna w porównaniu z innymi wydawnictwami, IMHO).

NURS napisał/a
Co do odpadniętych, przynajmniej kilka tekstów jest na przyzwoitym poziomie i trafią do drugiego tomu. Np. opowiadanie Andrzeja Sawickiego.
Ja popieram! Z chęcią przeczytałabym sobie takie "Xiu i Shao" w wydaniu heroic fantasy. 8)
MrMorgenstern - 20 Listopada 2007, 08:19

Anko, cofam moje raniące słowa. Wybacz.
Ariah - 20 Listopada 2007, 09:51

MrMorgenstern napisał/a
Tez się dziwię, Anko, bo Twoje opko Fantasy, jakie ostatnio czytałe w Sffih nie było porywające :)


Jejku, aleś Ty czepliwy...

RD - 20 Listopada 2007, 09:58

MrMorgenstern napisał/a
Tez się dziwię, Anko, bo Twoje opko Fantasy, jakie ostatnio czytałe w Sffih nie było porywające :)


A ja mam na ten temat inne zdanie. Diametralnie.

Kruk Siwy - 20 Listopada 2007, 10:38

Jakoś tak się niemiło zrobiło. A może dać kredyt zaufania wszystkim którzy weszli do antologii?
Przynajmniej do momentu gdy przeczytawszy będziemy wiedzieli czym nas autorzy uraczyli.
Niech rzuci kamieniem ten z pisarzy który słabego tekstu nie popełnił...

Kuba - 20 Listopada 2007, 10:41

MrMorgenstern napisał/a
Tez się dziwię, Anko, bo Twoje opko Fantasy, jakie ostatnio czytałe w Sffih nie było porywające


Przecież do antologii wchodzi jeden konkretny tekst a nie autor, który przed jego napisaniem może stworzyć kupę szajsu... Jako rzecze Kruk, nie oceniajmy przed przeczytaniem. Anko, gratulacje.

Adashi - 20 Listopada 2007, 11:04

Niedobry Morgenstern, niedobry, obuchem go! :mrgreen:
mistique - 20 Listopada 2007, 11:28

MrMorgenstern, ja rozumiem, ale może tym razem przesadziłeś?
RD - 20 Listopada 2007, 11:39

Kruk Siwy napisał/a
Niech rzuci kamieniem ten z pisarzy który słabego tekstu nie popełnił...


Oj, ostrożnie, Kruku, z takimi wyzwaniami. Znam paru takich, którzy mogą chcieć rzucić. :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

mistique - 20 Listopada 2007, 11:40

RD napisał/a
Znam paru takich, którzy mogą chcieć rzucić.

Chcieć mogą, ale jeśli zaliczać opowiadania niewydane, to nie wierzę, żeby taki istniał.

Kruk Siwy - 20 Listopada 2007, 11:42

mistique, RD, chodzi o tych "nieprzemakalnych" na krytykę. Przekonanych o swej genialności i MISJI. Ale nic to ja zwinnym jestem na Pradze chowany a dotąd tylko raz półcegłówką w czoło zaliczyłem.
Odwinę się jakby co...

RD - 20 Listopada 2007, 11:43

mistique napisał/a
Chcieć mogą, ale jeśli zaliczać opowiadania niewydane, to nie wierzę, żeby taki istniał.


A to już tylko kwestia mniej lub bardziej wybujałego ego :mrgreen: . Kruk powyżej ujął to bardziej soczyście.

MrMorgenstern - 20 Listopada 2007, 16:24

Chciałem rzec, że wizja Fantasy niektórych (Anko mi tutaj przyszła na myśl, bo pamietam jej utwór Fantasy - co jest jednakowoż plusem - ta pamięć, bo ponoc lepiej żeby źle mówili, nizeli milczeli) moze nie być spójna z wizją Howarda i dlatego mam wątpliwości. A wiem, że trudno pozbyc się swej wizji, chyba że ktos nie ma poczucia misji, jako Kruk rzekł 8)

Oczywiście, że nie ma sensu o tym gadać zanim nie ukaże sie tom... ale widać, że tutaj nie można mieć żadnych wątpliwości, bo ukamieniują :twisted:

Na pewno napiszę recenzję i będę starał się być obiektywny ;)

Agi - 20 Listopada 2007, 18:33

MrMorgenstern, zdaje się, że problem polega na tym, iż jesteś jednym z uczestników konkursu. Niepochlebne uwagi na temat tekstu innego uczestnika przed jego przeczytaniem, raczej nie mogą być uznane jedynie za wyraz troski o jakość antologii.
NURS - 20 Listopada 2007, 20:45

Obawiam się, ze agi ma rację, jako uczestnik konkursu nie powinieneś brać się za recenzowanie.
Gustaw G.Garuga - 20 Listopada 2007, 21:00

Morgensternie, nasza wizja nie miała być "spójna z wizją Howarda". Przypomnę:
NURS napisał/a
to ma byc Conan taki, jakim byście go sami stworzyli, mając przed soba szkic pomysłu Howarda.

Naszym zadaniem było przelanie na papier efektów inspiracji postacią stworzoną przez Howarda, a nie "spójnego z wizją Howarda" fanfika.

mistique - 20 Listopada 2007, 21:04

NURS napisał/a
jako uczestnik konkursu nie powinieneś brać się za recenzowanie.

A czy autorzy tekstów z danego numeru mogą głosować w konkursie na tekst numeru? Rozumiem rady poczekania z recenzjami do ukazania się antologii, ale powyższego zakazu to już nie.

NURS - 20 Listopada 2007, 21:12

ja mu niczego nie zakażę, ale sama zobaczysz, jak może za to oberwać. po prostu takich rzeczy się nie robi. dobry obyczaj takich rzeczy wymaga.
głosowania na tekst numeru to zupełnie inna sprawa. nie widzę najmniejszego związku.

mistique - 20 Listopada 2007, 21:12

Cytat
głosowania na tekst numeru to zupełnie inna sprawa. nie widzę najmniejszego związku.

A ja najmniejszej różnicy.

NURS - 20 Listopada 2007, 21:24

owszem jest różźnica.
przy głosowaniu nie ma odpadniętych. nie ma konkursu, w którymś ktoś przegrał.
A tu jest taka zależność. i wyobraź sobie, ze ktoś, kto przegrał, był gorszy, teraz będzie recenzował tych, którzy go pokonali. pal diabli, jak pochwali, ale niech się czepi tylko kogoś - i ma przechlapane. bo każdy może go zniszczyć obśmiać i nie bedzie się mógł specjalnie bronić - bo był gorszy, słabszy, odpadł. dlatego mu radzę, żeby się za to nie brał.
widzisz, ja, właśnie z takich powodów zrezygnowałem z napisania tekstu do tej antologii. bo rozumiem, jakie zasady rządzą tym interesem.

mistique - 20 Listopada 2007, 21:30

To, że w razie napisania recenzji MrMorgenstern, zostanie zaatakowany nie udowadnia jeszcze, że jego recenzja nie będzie obiektywna, a będzie jedynie atakiem sfrustrowanego, odrzuconego uczestnika konkursu.
NURS napisał/a
bo rozumiem, jakie zasady rządzą tym interesem.

W to akurat nie wątpię.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group