To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

NURS - 18 Listopada 2007, 14:23

sluchajcie, to nie jest tak, ze nie wybrani to kicha. z 40 tekstów musialem wybrac maksimum 10. sporo z pozostalych tez się nada, ale bedzie trzeba troche popracowac nad nimi. dlatego bede rozbieral je kolejno, i przygotowywał do dalszej obrobki. ale nie od jutra.
Kuba - 18 Listopada 2007, 15:01

Gratulacje dla zwycięzców! Mocny skład.
mistique - 18 Listopada 2007, 18:08

MrMorgenstern napisał/a
PS: Są jacyś debiutanci? :P

Tak sobie pozwolę w zastępstwie odpowiedzieć, że wszystkie te nazwiska mają swoje wątki w Mistrzach i Małgorzatach

Adon - 18 Listopada 2007, 18:31

Ja tam niczego innego się nie spodziewałem, mistique. W drugim tomie, jeśli będzie, znają się z kolei teksty tych, którzy dosłali je po terminie. ;)
mistique - 18 Listopada 2007, 18:38

Napisałam tę informację czysto informacyjnie Adon, choć rzeczywiście trudno uwierzyć, że drugi tom będzie się składał chociażby w większości z debiutantów, bo kto by go kupił? Ale generalnie to nie zabijaj mojej młodzieńczej naiwności i wiary w ludzi i świat jeszcze, no weź.
Adon - 18 Listopada 2007, 18:43

Przepraszam, to był tylko taki okrutny żarcik. ;) W drugim tomie na pewno będzie jakiś debiutant.
Anko - 18 Listopada 2007, 18:56

O ja Cię ten teges... A to niespodzianka. (A teraz standardowa klisza językowa: czy ja śnię? niech mnie ktoś uszczypnie...) Co prawda w przyszły weekend czeka mnie konferencja naukowa i muszę podszlifować wystąpienie, zrobić prezentację, etc., ale tego to nie przepuszczę, jak już takiej nobilitacji się moje płody doczekały. :shock:

NURSie, jak masz jakieś uwagi, to ślij mi maila jak najprędzej, będę szlifować tekst. A moje dane to chyba masz, ale żadnej faktury tom nie wypełniała... ojej. Stylistykę tekstu postaram się poprawić, jak są jakieś szczególne zażalenia, to uwzględnię.

P.S. I dziękuję Adashiemu za info, bo inaczej nie wiem, kiedy bym się dowiedziała. Po paru zajrzeniach w październiku to nie zaglądałam dłuuugo na forum, żeby się nie rozczarowywać, jakby wyników nadal nie było, a tu taki zaskok. :mrgreen:

Adashi - 18 Listopada 2007, 19:00

Szpiegi Szoguna są czujne i zawsze na posterunku :wink: :mrgreen:
Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam :D

MrMorgenstern - 18 Listopada 2007, 19:15

mistique napisał/a
Napisałam tę informację czysto informacyjnie Adon, choć rzeczywiście trudno uwierzyć, że drugi tom będzie się składał chociażby w większości z debiutantów, bo kto by go kupił?



Hmm, zabiłas mi ćwieka, Mistique :evil:

Gustaw G.Garuga - 18 Listopada 2007, 19:32

Jeśli pierwszy tom będzie dobrze przyjęty - a mam wielką nadzieję, że tak się stanie! - to ludzie kupią drugi nie patrząc, czy debiutanci, czy nie (i też mam wielką nadzieję, że tak właśnie będzie!) :)
Hubert - 18 Listopada 2007, 19:34

Też zaczynam mieć taką nadzieję. :)
Ariah - 18 Listopada 2007, 19:59

Gratulacje Wszystkim Przyjętym!!! :bravo :bravo

A jeśli wytyczne czesania błędów nie przyjdą do wtorku, czeszę sama :mrgreen:

Jakieś dane do faktury potrzeba?...

Tequilla - 18 Listopada 2007, 20:48

mistique niech przykładem będzie Gustaw i "Bez bohatera" - był debiutantem ( zresztą chyba nie tylko on), ale tekst został przyjęty dobrze, podobnie, jak cała antologia.

Nie łam się, trzymam za ciebie kciuki! :)

edit: a miało być tak fajnie ;) Zapomniałem. To post numer tysiąc. Bardzo się cieszę. Do zobaczenia przy 10 tysiącach :D

P.S. Z tej okazji pozdrowienia dla wszystkich i duzo dobrego spamo... znaczy forumowania :)

NURS - 18 Listopada 2007, 21:04

Żebyśmy się dobrze zrozumieli.
Tom pierwszy ma być wizytówką serii, więc sito było bardzo ostre i redakcja będzie też ciaosała równo. Nie do wszystkich mam uwagi merytoryczne, więc nie wszyscy muszą na nie czekać. Dostaną je ci, co trzeba. Ale generalnie wszyscy siadajcie do swoich tekstów i je wyczyśćcie językowo, bo jest sporo powtórzeń i tym podobnych uchybień, jakie powstają, kiedy nie ma czasu na drugie czytanie.
Co do debiutantów, czytalem wszystko i oceniałem bez patrzenia na nazwiska. Ale logiczne jest, że jak ktoś pisze zawodowo, to ma większe szanse na powodzenie w konkursie literackim. BTW spory odsetek autorów ma za sobą krótki staż na rynku a w odpadniętych są też nazwiska nieco wyższego kalibru pod tym względem.
Co do odpadniętych, przynajmniej kilka tekstów jest na przyzwoitym poziomie i trafią do drugiego tomu. Np. opowiadanie Andrzeja Sawickiego. Inne po koniecvznych zmianach pewnie też będą miały szanse na awans. Prace nadesłane w terminie będą miały dodatkowy plus - zresztą teraz czekam tylko na ostrych zawodników, którzy wyrazili chęć, ale nie mogli z różnych względów zmieścić się w czasie.
Liczę, że drugi tom nie będzie wcale gorszy.

MrMorgenstern - 18 Listopada 2007, 21:31

Użytkownicy Forum Prozatorskiego od dawna nosili się z ideą założenia literackich Warsztatów Fantasy. Jest to zamknięta inicjatywa, dla osób chcących solidnie pracować nad sobą. Warsztaty zostały utworzone pare godzin temu, ale już cieszą się dużym zainteresowaniem.

Chwalebny konkurs ogłoszony przez NURSa ukazał, jak wielka w Narodzie jest tęsknota za wspaniałym gatunkiem Heroic Fantasy, który to będzie brany chętnie „na ząb” na Warsztatach Fantasy. Zapraszamy osoby zainteresowane Fantasy, oraz „niechciane dzieci” tzn. takie, które nie dostały się do antologii, aby wspólnymi siłami szlifować swój warsztat. Poniżej link do warsztatów:

http://fp.boo.pl/forum/viewtopic.php?p=53586#53586

Gustaw G.Garuga - 18 Listopada 2007, 22:35

Tequilla napisał/a
mistique niech przykładem będzie Gustaw i Bez bohatera - był debiutantem ( zresztą chyba nie tylko on), ale tekst został przyjęty dobrze, podobnie, jak cała antologia.

Nie łam się, trzymam za ciebie kciuki! :)

Przykładem być przyjemnie, choć tak Bogiem a prawdą, to mój tekst dostał i parę chłodniejszych opinii. Niemniej święta racja, Tequillo, łamać się nie wolno (chyba, że "ze słabością" i to "za młodu" (C) A.M.), bo każdy autor swoje musiał odczekać (chyba, że mu Jacek na imię, a na nazwisko Dukaj). Ja posyłałem teksty tu i ówdzie jeszcze w poprzednim tysiącleciu (ha! jak to brzmi!), odrzucał mi je także tu obecny red. Robert J. Szmidt (ciekawe, czy pamięta), ale w końcu dochrapałem się druku. To, że od jakiegoś czasu publikuję, ile publikuję, wciąż nie przestaje mnie zadziwiać i radować. Głowy do góry, autorzy nie biorą się z rozsadnika, i ciągle trzeba nowych :D

Adon - 18 Listopada 2007, 23:24

Hehe to ja opowiem historyjkę z innego bieguna. ;) Mi p. Parowski obiecał publikację 10 lat temu. Powiedział w roku 1997 o moim opowiadanku: "puszczę ten tekst w wakacje". Zapomniał dodać którego roku i jakoś tak czas upłynął. P. Parowski na listy nie odpisywał (bo to jeszcze czasy były gdy tak powszechnie maili nie używano) i sprawa ugrzęzła. ;)
Tequilla - 18 Listopada 2007, 23:41

Adonie mi z fantastyki nigdy nie odpowiedzieli nawet na nie. Ale może i lepiej, przynajmniej nie czekam. :)
NURS - 19 Listopada 2007, 04:02

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ja posyłałem teksty tu i ówdzie jeszcze w poprzednim tysiącleciu (ha! jak to brzmi!), odrzucał mi je także tu obecny red. Robert J. Szmidt (ciekawe, czy pamięta), ale w końcu dochrapałem się druku. To, że od jakiegoś czasu publikuję, ile publikuję, wciąż nie przestaje mnie zadziwiać i radować. Głowy do góry, autorzy nie biorą się z rozsadnika, i ciągle trzeba nowych :D


Ja w zeszłym tysiącleciu niczego nie wydawalem, przynajmniej w tej branży :-)

NURS - 19 Listopada 2007, 04:03

Adon napisał/a
Hehe to ja opowiem historyjkę z innego bieguna. ;) Mi p. Parowski obiecał publikację 10 lat temu. Powiedział w roku 1997 o moim opowiadanku: puszczę ten tekst w wakacje. Zapomniał dodać którego roku i jakoś tak czas upłynął. P. Parowski na listy nie odpisywał (bo to jeszcze czasy były gdy tak powszechnie maili nie używano) i sprawa ugrzęzła. ;)


Mnie coś obiecał puścić w 85tym :-) Przebijcie to!

savikol - 19 Listopada 2007, 07:28

Gratuluję zwycięzcom! Już po samych tytułach robi się conanowska atmosfera.
Kiedy będzie okładka? Fabryka robi je bardzo fajne. Ciekawe co będzie wizytówką tej antologii? Goła baba z mieczem? Czemu nie. Do „Kochali się, że strach” wydawnictwo zdobyło ilustracje samego Chrisa Achilleosa. Może to powtórzy albo udałoby się zdobyć coś Borysa Vallejo, który, zdaje się, ilustrował oryginalną serię conanowską.


Cytat
Co do odpadniętych, przynajmniej kilka tekstów jest na przyzwoitym poziomie i trafią do drugiego tomu. Np. opowiadanie Andrzeja Sawickiego.


O! Fajnie! Mam duże szanse na drugi tom. Yes! Yes! Yes!

Gustaw G.Garuga - 19 Listopada 2007, 08:40

NURS napisał/a
Ja w zeszłym tysiącleciu niczego nie wydawalem, przynajmniej w tej branży :-)

W zeszłym tysiącleciu to ja zacząłem wysyłać, Tobie opowiadanie posłałem bodajże w 2003 :)

Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 09:54

NURS, mnie kolega P. obiecywał co nieco w 84 ale że nie były to konkrety to i przebić Cię nie jestem w stanie...

Gratulacje dla wszystkich connomaniaków...

CezaryF - 19 Listopada 2007, 11:09

Hura! koniec nerwówki :D Teraz zacznie się gryzienie palców i czekanie kiedy to dostanę książkę do ręki?
RD - 19 Listopada 2007, 11:16

Kruk Siwy napisał/a
Gratulacje dla wszystkich connomaniaków...


Ależ nie wahaj się nazwać rzeczy po imieniu - conanistów! :twisted:

NURS - 19 Listopada 2007, 11:16

najpierw zajmij się metalowymi metalami :-)
kjuku, a może to i byl 84? Cholera... wiesz, że to wysoce prawdopodobne. bo zabójcę smoków wydali mi pozniej w Fikcjach, a to był luty 2005 chyba.

Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 11:17

RD.

Ten dowcip już się nieco zgrał... Ale jeżeli sobie życzysz - coONANIŚCI wszystkich forów łączcnie się (w antologiach). Razem przyjemniej i pogadać można (też).

NURS - 19 Listopada 2007, 11:21

Rozumiem, że pozdrawiasz wszystkich rytmicznym ruchem ręki?
Koniec off-topu, świntuchy.

Kruk Siwy - 19 Listopada 2007, 11:29

No tak wadza musi mnieć ostatnie słowo...

Padło tu gdzieś pytanie co do objętości tomu, a więc NURSie, ile tego będzie?

omeggi - 19 Listopada 2007, 12:39

Cytat
Tom pierwszy ma być wizytówką serii, więc sito było bardzo ostre i redakcja będzie też ciaosała równo.

Gratuluje pierwszej lidze :bravo :bravo :bravo



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group