To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Obrazotwórcy

gorat - 30 Czerwca 2006, 14:53
Temat postu: Obrazotwórcy
...czyli po prostu malarze ;) Jakoś nie zauważyłem, by ktokolwiek chciał się odczuciami podzielić na widok dzieł mistrzów i wyrobników - czyżby już wszystkie obrazy pochowane do piwnic? :o :x
Romek P. - 30 Czerwca 2006, 15:48
Temat postu: Re: Obrazotwórcy
Ja uwielbiam malarstwo. Ale nie takie fantastyczne, tylko starych dobrych mistrzów: Eycka, Velazqueza, Vermeera, ogólnie malarstwo flamandzkie i holenderskie XVII wieku, no i Degasa, któren jednak wysoko u mnie notowany także za rzeźbę.
Pako - 30 Czerwca 2006, 17:00

Malarstwo - nie tylko fantastycze - jest przeze mnie bardzo cenione. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy potafili pędzlem, ołówkiem czy czym tam kto chciał, oddać swoje wizje, marzenia, czy otaczający świat. Picasso mnie nie ciągnie, nazwisk nie znam, ale lubię oglądać ładne obrazki :) Nad ładnym obrazkeim mogę się zapatrzeć, wgłębiać w szczegóły i w ogóle. Malarstwo jest bardzo ok.
Ziuta - 30 Czerwca 2006, 17:08

Alfred Kubin
Caspar David Friedrich

Piech - 30 Czerwca 2006, 17:16

Jeżeli ma być fantastycznie, to pewnie
Giorgio de Chirico
Paul Delvaux
Yves Tanguy
Max Ernst
(rzucam parę nazwisk próbując odwlec pojawienie się w wątku Salvadora Dali).

Fidel-F2 - 30 Czerwca 2006, 19:52

Beksiński, Dali
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 20:36

Moi ulubieńcy:
Rembrandt, Vermeer, Degas :)

Romek P. - 30 Czerwca 2006, 20:45

Rembrandt jest niezły. I czasem zaskakująco mocny i współczesny, jak w tym obrazie.
elam - 30 Czerwca 2006, 20:50

Durer
Magritte


a gorat zostal spamerem :mrgreen:

Pako - 30 Czerwca 2006, 20:56

Nie.. z tradycyjnych to Van Gogh do mnie przemawia... Krzyk Muncha jest genialnym obrazem.
Ale lubię dziełą hiperrealistyczne, malowane na tablecie chociażby, czyli sztuka stricte dzisiejsza. Czasem jak się na coś takeigo trafi, szczęka opada.
Albo rysunki tych ludzi, co okładki malują itp. Założyciel Ambra, nie pamiętam nazwiska, ostatnio widziałem jego galerię w sf starym. Też świetnie malował. Nawet gdyby tematyka nie była sf/fantasy to i tak byłby dla mnie genialnym tworcą.

Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 21:02

Romek P. napisał/a
Rembrandt jest niezły. I czasem zaskakująco mocny i współczesny, jak w tym obrazie.


Zgadzam siew zupełności :)
Jednak nad łózkiem tego akurat obrazu nie chciałabym mieć :D

Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 21:06

Proponuję w ogóle, żeby tak jak Romek wrzucać tutaj reprodukcje obrazów :)
Romek P. - 30 Czerwca 2006, 21:13

Pako:
Cytat
Albo rysunki tych ludzi, co okładki malują itp. Założyciel Ambra, nie pamiętam nazwiska, ostatnio widziałem jego galerię w sf starym. Też świetnie malował. Nawet gdyby tematyka nie była sf/fantasy to i tak byłby dla mnie genialnym tworcą.


Darek Chojnacki. Zgadzam się - było widać fascynację Chrisem Fosse'm, ale mimo wszystko znakomity był z niego malarz...

elam - 30 Czerwca 2006, 21:19

wiedzmo - nad lozko polecam magritta, cos z "niebieskiej" serii :)
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 21:22

A jakąś reprodukcję elam poproszę :)
elam - 30 Czerwca 2006, 21:27

prosze bardzo
i jeszcze to

Pako - 30 Czerwca 2006, 21:27

No właśnie Romek... Dokąłdnie ten sam. Świetny. W ogóle taki rodzaj malarstwa właśnie lubię. Uwielbiam wręcz. Te stare jakoś mnie nie ciągną;)
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 21:33

Poproszę jeszcze coś innego nad łózko :)
Romek P. - 30 Czerwca 2006, 21:44

Wiedźma
Cytat
Poproszę jeszcze coś innego nad łózko :)


To może coś takiego?
Mnie się taki M. podoba najbardziej.

Piech - 30 Czerwca 2006, 21:47

Ach, czy to na podstawie obrazu z taką ładną panią?
Fuj, fuj. Okropne!

Ziuta - 30 Czerwca 2006, 21:48

Nad łóżeczkiem winien wisieć święty obrazek
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 21:51

Cytat

To może coś takiego?
Mnie się taki M. podoba najbardziej.


Warsztattwo i jeśli chodzi o pomysł, nie mam zastrzeżeń, ale litości, ja dziś z powodu tych propozycji już chyba w ogóle nie zasnę :)

Pako - 30 Czerwca 2006, 22:03

Ależ wy pozycje rzucacie.. Romkowa warsztatowo rzeczywiście ładna. Ależ kurczę.. ja lubię normalną sztukę, a nie trumny :P
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 22:05

Pako, ten z trumną to sie nadaje bardziej do mojego wątku :)
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 22:07

sama sobie poszukam chyba :)
Romek P. - 30 Czerwca 2006, 22:09

Pako:
Cytat
Ależ wy pozycje rzucacie.. Romkowa warsztatowo rzeczywiście ładna. Ależ kurczę.. ja lubię normalną sztukę, a nie trumny :P


Uwielbiam Magrittowe poczucie humoru :) kiedy go poznałem, Dali się schował (choć parę obrazów Salvadore napradę niezłych) :-)

Pako - 30 Czerwca 2006, 22:10

I tam... wcale taki Wiedźmowaty ten obraz nie jest ;)
Ja czekam, aż do tego wątku trafią Rodion i Max, pokażą swoje dzieła wielkie i niekomiksowe. Na pewno coś mają w zanadrzu :)

Pako - 30 Czerwca 2006, 22:11

Z Daliego to chyba tylko tę płonącą żyrafę pamiętam, i ten obraz z zegarami taki... to jego obrazy, co nie :twisted: ?
Wiedźma - 30 Czerwca 2006, 22:23

Coś dla Panów i miłosników Anabell :)
Pako - 30 Czerwca 2006, 22:27

Ładne to to, ale do Annabel niepodobne ;)
ja annabel w życiu już soptkałem, pasowała mi idealnie do tej roli.. no idealnie, jak na mój gust. Tylko ruda nie była ;)

Edit:
on same kobiety w trakcie kąpieli malował? Boże.. ze tez mu się chciało tyle czasu w łazienkach spędzać ;)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group