To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Czy chcesz odgórnych ograniczeń w shortach?

Chal-Chenet - 14 Lutego 2009, 14:13
Temat postu: Czy chcesz odgórnych ograniczeń w shortach?
Tak lub nie.
Niech będzie jasne czego chcą piszący i czytający.

Witchma - 14 Lutego 2009, 14:14

Jak rozumiem chodzi o ilość szortów wysyłanych przez jednego autora?
Chal-Chenet - 14 Lutego 2009, 14:15

Tak. O tym toczy się dyskusja w wątku obok.
Agi - 14 Lutego 2009, 14:16

Tak, jestem.
Chal-Chenet - 14 Lutego 2009, 14:18

Ja jestem na "nie".
Witchma - 14 Lutego 2009, 14:18

Hmmm... według mnie to zależy od ilości szortów przysłanych w danej edycji. Jeśli jest ich w sumie mniej niż 15, to czemu nie opublikować wszystkich? Ale w przypadku, gdy będzie ich więcej, to autorzy kilku szortów powinny określić, który z nich ma wziąć udział w konkursie.

edit:

W takim razie moja odpowiedź na pytanie ankietowe brzmi "To zależy" :D

Chal-Chenet - 14 Lutego 2009, 14:20

Ale dlaczego? Jeśli teksty są np. według autora równie dobre, to jest to niepotrzebne ograniczenie. Nikt specjalnie nie wysyła totalnej kaszany.
shenra - 14 Lutego 2009, 14:21

Wydaje mi się, że to ogólna panika, bo się 21 shortów pojawiło. Fakt długo się je czytało, ale za to była różnorodność. Do tej pory nie było drastycznej przesłanki, coby poobcinać limit na shortuczestnika.
Muszę się zastanowić, ograniczenie też ma swój motyw, ale czy trzeba blokować... :roll:

Martva - 14 Lutego 2009, 14:21

Witchma napisał/a
W takim razie moja odpowiedź na pytanie ankietowe brzmi To zależy :D


Podpisuję się ;)

EDIT: Tak, panika nastąpiła, ale nie z powodu 21 szortów, tylko reakcji niektórych osób - zrozumiałej dla mnie, bo ja na brak wolnego czasu nie narzekam, mogę chwilę poświęcić, ale nie wszyscy mają ten luksus :)

Anonymous - 14 Lutego 2009, 14:32

Zagłosowałam na tak.
Martva - 14 Lutego 2009, 14:39

A ja nie zagłosuję dopóki nie będzie trzeciej opcji :D
shenra - 14 Lutego 2009, 14:39

Ja w sumie też jestem na tak.
jewgienij - 14 Lutego 2009, 14:41

Na tak.
Skoro się musimy ograniczać w samej formie szorta, to tym bardziej w selekcji pomysłów.
W ograniczeniu poznać pono mistrza, a taka rozrzutność tylko utrudnia czytaczom zadanie.
Można dać osobny wątek, gdzie się będzie wrzucało szorty, aby je wałkowali forumowicze w ramach jakichś warsztatów.
Ale tu jest konkurs, dla pewnej czytelniczej higieny lepiej, żeby było mniej a lepiej.

shenra - 14 Lutego 2009, 14:43

Czasami faktycznie ciężko się zdecydować, ale jak nie ten to następny, inaczej nie byłoby zabawy.
Sally - 14 Lutego 2009, 14:45

Witchma napisał/a
Hmmm... według mnie to zależy od ilości szortów przysłanych w danej edycji. Jeśli jest ich w sumie mniej niż 15, to czemu nie opublikować wszystkich? Ale w przypadku, gdy będzie ich więcej, to autorzy kilku szortów powinny określić, który z nich ma wziąć udział w konkursie.

edit:

W takim razie moja odpowiedź na pytanie ankietowe brzmi To zależy :D


Zagłosowałam już na nie, ale z powyższą propozycją się zgadzam :) Sama zazwyczaj piszę na pierwszy pomysł, który przyjdzie mi do głowy, a potem przestaje już nad tym myśleć i mam ten problem z głowy, ale jakbym napisała dwa szorty chyba nie umiałabym zdecydować, który jest lepszy i myślę, że nie tylko ja tak mam...

Bellatrix - 14 Lutego 2009, 15:08

osobiscie nigdy mi sie nie zdarzylo napisac dwoch szortow na jedna edycje i uwazam, ze lepiej dac jednego, za to scisle dopracowanego. W poprzednich edycjach trafialy sie 'zarciki' bo ktos napisal jednego szorta 'glownego' a drugiego 'zeby sie pozgrywac', co bylo troche irytujace i w takim wypadku bylabym za *only one*. Ale jesli szortow w danej edycji jest malo (ponizej 10) a kogos pomysl rozsadza... no to... :P
Jestem za tym, zeby decydowal gospodarz danego tematu ;p

mad - 14 Lutego 2009, 15:26

Chal i ja daliśmy po dwa szorty w tej edycji, zatem spowodowaliśmy małe zamieszanie. Kiedyś napisałem nawet 3 teksty, ale to już była przesada. W sumie nie zamierzam bronić braku limitów jak niepodległości, nie będę nikogo przekonywał, nie mogę się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że autor, który wysłał 2 szorty wie, który jest lepszy. Ni cholery nie wie!
W ostatniej edycji mój sztandarowy szort, którego wychuchałem i wy... ech, mniejsza z tym :roll: otrzymał jeden głos mniej niż szorcik, którego napisałem prawie w ostatniej chwili jako małą prowokacyjkę i szczerze mówiąc, nie był dla mnie zbyt istotny. Liczyłem, że skończy z zerowym dorobkiem punktowym. Inna sprawa, że spodziewałem się większej liczby głosów oddanych na mój "ważniejszy" szort "religijny". I bądź tu mądry, człowieku.

Autor zatem nie ma zielonego pojęcia o swoich tekstach - w zakresie odbioru ich przez czytelników. Wysyłając 2 różne teksty może poczynić przydatne dla dalszej twórczości obserwacje.

Oczywiście głosuję przeciw ograniczeniom.

Byłbym za to za wprowadzeniem innego zakazu: zakazu pisania o kotach :mrgreen:

shenra - 14 Lutego 2009, 15:29

mad napisał/a
Byłbym za to za wprowadzeniem innego zakazu: zakazu pisania o kotach


Dlaczego? Kot zawiera w swoim jestestwie wiele aspektów dających inspirację i mogących stanowić clue. :mrgreen:

xan4 - 14 Lutego 2009, 15:34

Bellatrix napisał/a
Jestem za tym, zeby decydowal gospodarz danego tematu ;p


podpisuję się rekami i nogami pod tym stwierdzeniem,
do tej pory tak było, że gospodarz decydował o wszystkim i było dobrze, po co to zmieniać :?:

mad - 14 Lutego 2009, 15:37

shenra napisał/a
mad napisał/a
Byłbym za to za wprowadzeniem innego zakazu: zakazu pisania o kotach


Dlaczego? Kot zawiera w swoim jestestwie wiele aspektów dających inspirację i mogących stanowić clue. :mrgreen:


Nie lubię tych futrzaków i nic na to nie poradzę. Nawet Kres by mnie nie przekonał.

shenra - 14 Lutego 2009, 15:41

Tematkę dowolną ciężko z tej dowolności ograniczyć. Zawsze możesz nie czytać tekstu, który trąca Ci kotem :mrgreen:
mad - 14 Lutego 2009, 15:43

A jak się psubrat pojawia w ostatnim zdaniu? :evil:
shenra - 14 Lutego 2009, 15:47

Będziesz miał dylemat ;P: :twisted:
Witchma - 14 Lutego 2009, 15:51

mad, mówisz, jakby się z Ciebie kiedyś jakiś kotek śmiał. Nie martw się - one śmieją się z każdego, kto nie ma ogonka, szpiczastych uszków i mięciusiego futerka ;)
Gwynhwar - 14 Lutego 2009, 16:20

Jestem na tak.

Z tego co pamiętam, zawsze oddawałam jednego i wydaje się to sprawiedliwe.

Słowik - 14 Lutego 2009, 19:58

Jest ankieta, jest odpowiedź: Tak.
mBiko - 14 Lutego 2009, 20:21

Podpisuję się pod stwierdzeniem, że powinien to regulować gospodarz edycji. Jednocześnie apeluję do prowadzący o ograniczenie ilości szortów, powyżej piętnastu tekstów jest trudno przyswajalne.
Lynx - 14 Lutego 2009, 22:20

To zależy. Również uważam, że powinien to regulować gospodarz, i brać pod uwagę sumę wszystkich szortów.
Ixolite - 14 Lutego 2009, 22:52

Ja jestem na tak. Z jednej strony to zabawa, a z drugiej konkurs, więc takie ograniczenie uważam za zasadne.
Chal-Chenet - 15 Lutego 2009, 04:21

mBiko napisał/a
Jednocześnie apeluję do prowadzący o ograniczenie ilości szortów

Ale to już chyba byłoby nie fair. Założywszy, że jeden autor=jeden short, a przysłałoby 20 ludzi... Co wtedy? Losowo wywalić z konkursu pięciu?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group